שליפת קרס דייג ממעיים – הסיפור של גברי

גברי הוא גור כלבים שובב וסקרן בן 4 חודשים מגזע בורדר קולי ,מחוסן ומטופל, הגיע אלינו לבית החולים הוטרינרי בפלורנטין בתל אביב, ביום שישי כאשר בשלשה ימים האחרונים מקיא ולא רוצה לאכול או לשתות.

בבדיקה הקלינית בבית החולים הוטרינרי נראה גברי מיובש, עייף ובמישוש בטני הורגש כאב חד בבטן ולכן נעשה מיד צילום רנטגן אשר הראה 3 קרסי דייג , אחד הקרסים בקיבה ושני קרסים נוספים במעי.

במקרה של גוף זר מחודד במערכת העיכול, ישנה סכנה מאוד משמעותית של חירור (פרפורציה) של הקיבה או המעי, כתוצאה מכך תכולת הקיבה או המעי עלולים לזלוג ולגרום לדלקת בחלל הבטן (פריטוניטיס) הכרוכה בכאב משמעותי , איבוד נוזלים, מצוקה נשימתית ושוק ,מצב המסכן חיים.

גברי הוכנס מיד לניתוח חירום בחדר בניתוח במהלכו נסרק המעי במלואו ואותרו 2 הקרסים בנוסף לחוט דייג, דשא, מסטיק ותכולת מעי נוספת אשר ביחד יצרו סליל שגרם לחסימה של המעיים.

הקרס השלישי היה ממוקם בפי הקיבה (cardia) ,מקום רגיש ועדין מאוד, על מנת להימנע מטראומה נוספת החלטנו להוציא את הקרס בעזרת אנדוסקופיה, צינור שבקצהו מצלמה המאפשרת לראות על מסך את הקיבה ולאתר את הקרס החסרה. הקרס שנתפסה ברירית פי הקיבה, אותרה והוסרה ,מאוד בעדינות, בעזרת פינצטה שהוחדרה לתוך האנדוסקופ. לאחר הוצאת הקרס הוחדר שוב צינור האנדוסקופ לוודא שהקרס לא פצע את הקיבה באופן מסכן .

הניתוח עבר בהצלחה, גברי התאושש יפה מהניתוח ונשאר לאשפוז בהשגחה צמודה בבית החולים הווטרינרי . במהלך האשפוז קיבל גברי שיכוך כאבים ,אנטיביוטיקה, נוגדי הקאות ותרופות התומכות במערכת העיכול ,על מנת לטפל בדלקת שנוצרה ולמנוע סיבוכים שלאחר הניתוח. צוות בית החולים ניטר את מצבו של גברי 24 שעות ביממה. למחרת הניתוח גברי כבר התחיל לאכול לאט ובזהירות ושוחרר הביתה להמשך ביקורות במרפאה עד להסרת התפרים.

חברים יקרים, אנא השגיחו מאוד בטיולים על כלביכם, במיוחד על גורים סקרנים, הסתובבו תמיד עם רצועה ובאזורים מסוכנים יש לשים מחסום.

באהבה צוות בית החולים הוטרינרי בפלורנטין תל אביב

יש לך שאלה?

השאירו לנו שאלות ואנו נשיב לכם בבלוג שלנו :)

מאמרים אחרונים

לקביעת תור

רשמו לנו מתי תרצו להגיע ונחזור אליכם לאישור סופי של התור, יום נעים:)

מגייסים וטרינר.ית למשרת החלומות !!!

השאיר.י פרטים דוקטור ונחזור אליך ASAP